V minulém článku jsme si popsali nejčastější tipy situací v online prostoru a jak je řešit. A protože jsme vám slíbili pokračování, tak dnešní článek bude navazovat na ten první.
Nejprve vám připomeneme, co jste se dozvěděli z minula. Psali jsme o oplzlých zprávách, urážení, zesměšňování a jak poznat, že se jedná o falešný profil. A dnes budeme pokračovat …
Je třeba si uvědomit, že pokud Ti někdo přehnaně lichotí a ani ho/ji neznáš a on/ona nezná Tebe, tak se může jednat o manipulaci. Dotyčnému může jít jen o to, aby si získal Tvou důvěru, které by následně zneužil.
Velmi se doporučuje na takové schůzky NEchodit. Pokud se však rozhodneš, že půjdeš, tak to VŽDY řekni dospělé osobě. Je důležité, aby alespoň jedna osoba věděla, kde se budeš vyskytovat. Na tuto osobní schůzku jdi VŽDY tam, kde je hodně lidí. V žádném případě se nescházej tam, kde nikdo není. Po schůzce by bylo nejlepší, kdyby na Tebe někdo čekal a nešel/a si sám/sama domů.
Pamatuj si, že nikdo nemá právo Tě urážet nebo Ti posílat nevhodné fotky či zprávy!!! Nikdy si to nenech líbit!!! Vždy takovou situaci řeš s dospělou osobou. Pokud jsi už plnoletá/plnoletý, tak situaci nahlas na policii.
A poslední věc na konec… pokud máš sociální sítě, tak nezapomínej také na důkladné zabezpečení svého účtu. Heslo 123456 opravdu není bezpečné! Bezpečné heslo by mělo obsahovat velká i malá písmena, znaky a číslice. Důležité je také Tvé zabezpečení profilu. Důkladně si zkontroluj, co chceš aby viděli Tvoji přátelé, přátelé přátel či úplně cizí lidi!