Přijít za druhým a nabídnout mu naši omluvu je často pro nás velmi nepříjemná záležitost. Proč tomu tak je?
Nějaký základ pravidel slušného chování by měl mít každý. Máš ho i ty? V dnešním článku se tedy dočteš, co je vhodné a co naopak ne. Věříme, že pravidla slušného chování hojně využíváš, ale jak se říká: „opakování je matka moudrosti“.
Už nějaký ten čas MÁM INSTAGRAM! Máš ho taky? Pokud ano, tak nám hoď follow! Můžeme být ve spojení, jak přes články ZDE na naší stránce, tak i na Instagramu.
Ano, takovou větu jste v tomto týdnu možná už slyšeli. A možná taky víckrát. Tak co? Těšíte se do školy nebo byste radši další měsíc prázdnin?
V minulém článku, ses mohl/a dočíst něco Fakenews, Deepfake nebo něco o Hoaxech. V dnešním článku si řekneme něco o manipulaci s fotografiemi.
Na internetu se dnes každý může dočíst ledacos, např. že Michael Jackson ještě žije. Spousta lidí na Facebooku tyto lživé informace sdílí a jejich přátelé to sdílí následně dál. V tomto článku se naučíme, jak alespoň trochu poznat, že se nejedná o ověřenou informaci.
Na tísňovou linku 155 volej tehdy, pokud jsi ty nebo někdo jiný v ohrožení života nebo tobě či někomu jinému hrozí vážné újmy na zdraví, které vyžaduje neprodlený zásah lékaře či akutní transport do zdravotnického zařízení. Čti dál a dozvíš se víc!
V minulé článku se mohl/a dozvědět něco o tom, jak se zachovat, když někdo krvácí a jsi svědkem něčího úrazu. Dnes se dozvíš něco o tom, jak se zachovat, když uvidíš někoho, kdo je v bezvědomí.
Každý normální člověk se na hrůzy jako holokaust kouká s odporem. Jak mohl nějaký člověk vůbec něco takového udělat? To byli všichni sadisti? Nebo jenom poslouchali rozkazy? To se snažil zjistit Stanley Milgram v jednom z nejslavnějších experimentů všech dob.
Zahrát si hru a u toho pochopit, jak funguje důvěra mezi lidmi? To chceš!
Určitě každý z vás ví, co to ten podcast je. A pokud ne, tak nevadí. Čti dál a dozvíš se to. Podcast je něco jako seriál, který můžeš poslouchat online a zdarma. Dal by se přirovnat k rádiu, je tam ale rozdíl ten, že u podcastu si vybíráš jen ty, jaký obsah budeš poslouchat. Vychází většinou pravidelně, a to buď 1krát týdně či 1krát měsíčně.
Hraješ rád deskovky, ale nemáš během pandemie s kým? Zkus Board Game Arénu!
Dvě party hráčů si hází basketbalovým míčem. Dokážeš spočítat, kolikrát si míčem hodí hráči v bílém?
Na dovednost time managmentu je v posledních letech kladen čím dál větší důraz. Je všechna ta chvála a pozornost zasloužená, nebo se jedná o další prázdnou frázi, za kterou se nic moc neskrývá?
Minule jsme si řekli, jak je to s polehčujícími okolnostmi. Dnes se na problém podíváme z druhé strany. Jedná se o „přitěžující okolnosti“.
Jirka popíjel s kamarády v jedné hospodě. Když vyšel ven, aby si zapálil cigaretu, zjistil, že nemá oheň. Pak uviděl chlápka se zapalovačem. Jenže… on mu jej nechtěl půjčit.
Nemocnice praskají ve švech. Televize je plná zpráv o neutichající pandemii a tvrdých lockdownech. A do toho nás za pár dní čekají Velikonoce. Představa distanční pomlázky a zpívání koledy v respirátoru asi nikoho moc netěší. Není tedy lepší Velikonoce pro tentokrát vynechat? Anebo má velikonoční příběh poselství přesně do těchto časů?
Každý rok si všichni zažijeme takové malé sci-fi. V březnu se společně vydáme o hodinu do budoucnosti a v říjnu se zase vrátíme zpět. Kde to ale vzniklo? A jak dlouho bude ještě tenhle Interstellar trvat?
Venca (jméno bylo pozměněno) popíjel v noci s dvěma kamarády v parku v blízkosti staveniště. Chvíli normálně zevlili a pak si všimli velkých strojů na staveništi. Co se takhle projet?
Už jsi slyšel/a o projektu Restart Shop? Pokud ne, tak Ti ho v dnešním článku představíme.
„Všechny nové začátky spojuje odvaha. Ne každému se v životě dařilo; někdo měl horší start, jiný ztratil kontrolu nad svým dospělým životem. A takoví, kteří sebrali odvahu ke změně, dostávají jako zaměstnanci Restart Shopu druhou a někdy i třetí životní šanci“.