Rosťa (jméno pozměněno) šel normálně ze školy jako každý den. Z ničeho nic ale potká svého mladšího bratrance. Ten brečí a stěžuje si, že ho zbyl jeden kluk kousek odtud. Rosťa na nic nečeká a vyráží bratrance pomstít.
Halucinogeny jsou látky, které mají schopnost změny vědomí a vnímání. O dvou nejčastějších halucinogenech si můžeš přečíst v dnešním článku – lysohlávky a LSD.
https://podaneruce.cz/sluzby/?_sft_temata=alkohol&_sft_typ=centra&_sft_skupiny=rodice,skoly,uzivatele&_sft_regiony=jizni-morava,olomoucky-kraj,zlinsky-kraj,afghanistan,praha,cele-ceskoMarihuana neboli tráva, mája, ganža, či zelí je nelegální droga, která patří mezi ty nejrozšířenější drogy tady u nás. Samotné cigaretě se říká joint, špek či brčko. V dnešním článku se dozvíš něco o rizicích užívání marihuany.
Filip (jméno je pozměněno) potřeboval peníze na novej počítač. Do práce se mu ale nechtělo. Našel si totiž jednodušší brigádku. Začal prodávat Trávu. Teda až do dne, kdy ho okradli…
Antony (jméno pozměněno) je mladej kluk na střední škole. Antony dostal ban v Lolku. Antony se rozhodl řešit to po svém. Za týden si pro něj jela zásahovka.
Minule jste se dočetli něco o kouření a teď nás čeká alkohol. Pokud je Ti méně než 18 let nebo i více, tak je článek určen pro každého. Nebudeme vám zakazovat nepít alkohol a říkat vám, jak moc je nezdraví. Ale stejně jako s každou důležitou věcí, je dobré vědět nějaké informace a být zodpovědní!
My chlapy máme jednu zajímavou vlastnost. Často předpokládáme, že ženy fungují podobně jako my. No ehm… pleteme se.
V minulém článku sis mohl/a něco přečíst o rizicích kouření cigaret. V dnešním článku si povíme něco o elektronických cigaretách.
Vapování je dnes poměrně moderní. Schválně se zamysli, kolik znáš lidí, kteří mají elektronickou cigaretu. My ti zde napíšeme něco o jejich škodlivosti.
Znáš to. Největší samec je ten, kdo měl sex co nejdřív, a panictví je na ostudu. Holka, která je panna ještě v 18, je buď hloupá, nebo ošklivá. Takové názory zaslechl snad každý, a že jich nebylo málo. Pár chytrých lidí se ale rozhodlo udělat mezi mládeží výzkum a zjistili celkem zajímavou věc
Psychologové ve Stanfordu vzali několik 4letých dětí. Položili před ně maršmeloun a řekli „Když tady stále bude, až se za 15 minut vrátíme, dostaneš ještě jeden.“
Dnes tu máme poslední den v roce. Tento rok nepatřil zrovna mezi ty nejlepší roky v našem životě. Ale díky situaci, která byla/je si můžeme uvědomit spoustu věcí. Svět jako by se zastavil a my měli na všechno spoustu času.
V Evropě se slaví už stovky let. Někdo je miluje, někdo nesnáší a někomu jsou lhostejné. Vánoce. Kde se ale vzaly a co se slavilo před nimi? Má něco tak starého ještě vůbec smysl v dnešní době slavit? Na to se koukneme v dnešním Vánočním článku.
Je to tady! Ano, každý rok se opakují. Ano jsou tu Vánoce. A co vlastně všechno patří k Vánocům? Vůně cukroví, kapr, hromada bramborového salátu, stromeček, všude jsou samá světélka a dárečky. Ale co je na těch Vánocích nejdůležitější?
Představ si, že bys byl vybrán do vědomostní soutěže. Ty a jeden tvůj spolužák byste soutěžili proti sobě. Tvým úkolem by bylo odpovídat na otázky tvého spolužáka. Okolo by sedělo mnoho lidí, kteří by pak měli hlasovat, kdo z vás je chytřejší. Ale, má to jeden zádrhel.
Je normální, když se dva lidi na něčem neshodnou. No jo, ale co když jsou to dva doktoři? A co když je zrovna celosvětová pandemie?! aneb Pravidelná rubrika o lžizprávách na internetu.
Se slovem autismus se asi každý z nás už setkal. A dokonce si většina z nás troufá tvrdit, že ví, co to je. Tak schválně, zkus si odpovědět na tyto otázky: Co je to autismus? Jak se chovají lidé s autismem? Kde se autismus bere? Jak se dá léčit? Můžeme se jím nakazit? Tak co, znáš odpovědi? Pokud ne, pokračuj ve čtení, protože právě na tyto otázky přinášíme odpovědi.
Ta slova znáš, nejsou úplně cizí. Slyšet je můžeme v televizi, občas o nich čteme, dokonce je používáme i v běžné řeči - když někdo mele blbosti, říkáme, že vypráví bludy. Denní snění občas označujeme halucinace. Co je ale skutečný význam těchto slov? A jak se žije lidem, kteří se s nimi potýkají?
Antidepresiva, neboli léky podávané pro potlačení či předcházení depresí, mají dost rozporuplnou pověst. Jedna skupina lidí v nich vidí neškodné malé pomocníčky, které je možné zobat při sebemenším vykolejení. Jiní je zase pokládají téměř za ďáblův nástroj, který ničí lidskou osobnost. Jak to však je s antidepresivy doopravdy?
V minulých článcích jsme se zabývali tématem deprese, co ji způsobuje, jak se projevuje, jak z ní ven… A řekli jsme si, že prvním krokem v léčbě deprese je psychoterapie. Ale co to je? Je to jako z filmu, že si lehneme na kožené lehátko a fousatý pán v bílém plášti z nás v hypnóze tahá rozumy? Nebo jak taková věc probíhá?
Tempo klasické výuky je rychlé a nároky na studenty jsou rok od roku větší, doučování se proto stává potřebným doplňkem běžného vzdělávacího systému. Seznam se s novou platformou Talentify.me, která nabízí pomoc s doučováním všem dětem napříč sociálními vrstvami. Jednoduše a nyní navíc online.